Hlasovací systém Pabliko okno programu

Hlasovací systém Pabliko

Základ hlasovacího systému tvoří apikace Pabliko server a Pabliko klient.

Pabliko server může být spuštěn na počítači, notebooku nebo miniPC s operačním systémem Windows. Je také napojen na hardwre hlasovacího zařízení a k projekční jednotce. Hlasovací systém je dodáván bez autorizace, nebo s autorizací přes čipové karty. Nabízí možnost bezdrátového či pevného řešení. Pabliko server je značně flexibilní k Vašim potřebám. Lze parametrizovat chování v době projednání, diskuse i hlasování, provázání na jiná hardwarová zařízení, ale neopomenuli jsme ani celkový vzhled. Je možné nastavit barvy, fonty, rozmístění i rozměry jedntlivých prvků.

Je ovládán aplikací Pabliko Klient, která může být spuštěna na jednom či více zařízeních současně. Tím se určí osoba, či osoby, která bude provádět základní úkony, jako zahájení jednání, přechod k diskusi, přechod k hlasování, vkládání protinávrhů, úpravy materiálů, projekci přiložených podkladů…, případně se tyto funkce rozdělí mezi více osob.

Hardware je vyvýjen výhradně v České republice a poskytujeme na něj 4 letou zárukou.

Funkce a možnosti

 • Drátová / bezdrátová varianta, s autorizací, bez autorizace
 • Dotykové / tlačítkové ovládání
 • SW propojení s aplikací Konsiliář
 • Široké nastavení vzhledu i funkcí
 • Ovládání z více pracovních stanic
 • Zvukový záznam, komprese, indexace
 • Zobrazení připravených podkladů s možností anonymizace
 • Diskuze v různých režimech
 • Konferenční systém s možností automatického řízení hlasovacím systémem, bezdrátový konferenční systém.

Jednoduché ovládání hlasování

V průběhu jednání lze:

Hlasovací systém Pabliko - ovládání

VkládatProtinávrhy
Návrhy usnesení
Nové body programu

UpravitProgram jednání
Návrh usnesení
Opětovné hlasování

ProjekceMapy
Fotografie
Anonymizace textů

Bezdrátové hlasovací jednotky

S dosahem až 100 metrů a minimálně roční výdrží baterie.

Bezdrátová varianta je vhodná do externích prostor, ve kterých se před jednáním zastupitelstva/schůzí rady propojí hlasovací zařízení s projekční jednotkou (obvykle projektor), na které je promítán průběh celého zasedání. Celé zařízení je tedy jednoduše přenosné.

Bezdrátové jednotky disponují volbami Pro/Proti/Zdržet se/Diskuse/Poznámka/Odhlásit. Každý ze zastupitelů/radních získá na ustavujícím zastupitelstvu konkrétní jednotku (číslo jednotky), se kterou se již dále autorizuje. K napájení jednotek slouží baterie typu CR2032 s roční výdrží, kterou je možno jednoduše uživatelsky vyměnit. Dosah těchto jednotek je v nezastavěném prostoru až 100m.

Pro náročné

Dopřejte si to nejlepší. Pro uživatele nabízíme několik barevných variant:

 • Bílá – základní
 • Antracit – rámeček i klapky
 • Černá – sklo/antracit klapky
 • Dřevo
Bezdrátová hlasovací jednotka Pabliko

Drátové hlasovací jednotky

Pevně zabudované hlasovací jednotky.

Povrch je vyroben z kvalitního tvrzeného skla, přičemž pro jeho ovládání stačí jen jemný dotek. Hlasovací jednotku nabízíme v  elegantním dvoubarevném provedení. Jednotlivé symboly Pro/Proti/Zdržet se/Diskuze/Poznámka a Zrušit jsou podsvěleny barevnými světlovody, pro lepší orientaci v průběhu jednání. Pro jednotku není problém nastavit i dodatečnou zpětnou vazbu v podobě zvukové signalizace a vibrace.

Dalším příslušenstvím může být elektrická zásuvka 230V, USB konektor k dobíjení tabletů, případně mobilních telefonů (zvláště vhodný, pokud využíváte webové rozhraní radních a zastupitelů k přístupům pro podklady RM/ZM), mikrofon pro konferenční systém aj. Všechny tyto doplňky jsou navrženy ve stejném moderním designu k hlasovacím jednotkám. Součástí jednotek je i bezkontaktní čtečka čipových karet, se kterou pak není kladen důraz na zasedací pořádek. Jednotky jsou určeny pro pevné zabudování do stolů.

Konferenční systém Pabliko

Konferenční systém

Plně digitální, v drátové, případně i bezdrátové variantě s možností automatického spínání mikrofonů dle diskuse.

Součástí hlasovacího systému Pabliko může být i konferenční systém. Ten dodáváme opět ve dvou variantách – drátová a bezdrátová.

Drátová varianta konferenčního systému je v hodná v kombinaci s drátovými hlasovacími jednotkami, které jsou pevně zabudované, ale je možno ji i jednoduše zapojit pro přenosnou variantu hlasovacího systému. Konferenční jednotky jsou v této variantě plně digitální, propojují se tedy ve smyčce (jeden kabel) a právě díky plně digitálnímu provedení jsou daleko méně náchylné k elektromagnetické indikci. Jednotky mohou být ovládány automaticky z hlasovacího systému Pabliko, tedy patřičné jednotky jsou sepnuty automaticky, pokud se radní/zastupitel přihlásí do diskuse a dostane slovo. Další variantou je i manuální ovládání, kdy si jednotky ovládají manuálně sami zastupitelé. Je k dispozici připoslech i výstup na náhlavní soupravu. Mikrofony lze spínat a vypínat i s aplikace Pabliko klient.

Bezdrátová varianta konferenčního systému obsahuje ruční mikrofony s automatickým mixážním pultem. Je možno, aby bylo současně aktivně připojeno a hovořilo až 30 účastníků. Mikrofony jsou navrženy speciálně pro vokální účely, napájení je zajištěno dvěma bateriemi typu AA, které se dají jednoduše uživatelsky vyměnit. Mikrofony podporují i vložení nabíjecích NiMH baterií, disponují nabíjecím konektorem a celý systém lze vybavit i nabíjecími dokovacími stanicemi pro mikrofony. Výdrž mikrofonu při aktivním používání (mluvení) v reálném provozu je až 8 hodin. Dosah 100m na přímou viditelnost.